KATEGORIE
PRODUCENCI

NOWOŚCI

Brak nowych produktów na tą chwilę

PROMOCJE

Wszystkie promocje

HCG 5000UI

HCG 5000UI

 

Standardowe dawkowanie HCG wynosi od 500 – 1500 I.U co 1 – 4 dni

Więcej szczegółów

£25.00 brutto

Gonadotropina kosmówkowa jest glikoproteiną, składający się z 244 aminokwasów o masie cząsteczkowej do 36,7 kDa. Jest heterodimerem składającym się z podjednostki α identycznej z hormonu luteinizującego (LH), hormonu folikulotropowego (FSH), Hormon tyreotropowy (TSH) i β podjednostki ,które są unikatowe w hCG. Występuje u kobiet we wczesnym okresie ciąży, wytwarzana w łożysku. Obecności tego hormonu notuje się tylko w tym okresie, dlatego na HCG opiera się część dostępnych w aptekach testów ciążowych. Poziom hormonu we krwi wzrasta już po 7 dniach od owulacji. Następnie wolno i stabilnie rośnie, aż do 2-3 miesiąca ciąży. Po tym okresie poziom hCG spada, aż do porodu. Lek ten otrzymywany jest drogą ekstrakcji z moczu kobiet ciężarnych. Działanie gonadotropiny kosmówkowej przypomina działanie LH. Lek pobudza produkcję steroidowych hormonów płciowych w komórkach śródmiąższowych – testosteronu. W Polsce dostępne są aż 4 wersje tej substancji: Biogonadyl (Biomed-Lublin), Choragon (Ferring Pharmaceuticals), Pregnyl (międzynarodowy koncern Organon) i Profasi (Serono). Podobnie jak inne gonadotropiny, hCG może być ekstrahowany z moczu lub produkowany na drodze modyfikacji genetycznych. Pregnyl, Follutein, Profasi i Novarel to użycie pierwszej metody, pochodzące z moczu ciężarnych kobiet. Ovidrel produktem rekombinacji DNA
W medycynie HCG stosuje się w terapii m.in. niepłodności u kobiet z niedoborem gonadotropin, niepłodność u mężczyzn z hipogonadyzmem hipogonadotropowym, Zaburzenia zstępowania jąder, nie wywołane przeszkodami anatomicznymi.

W kulturystyce hCG nie przynosi żadnych korzyści dla zawodniczek płci żeńskiej, jest natomiast bardzo użyteczny dla mężczyzn stosujących sterydy anaboliczno – androgenne. Pomaga stymulować sekrecję endogennego testosteronu. W organizmie mężczyzny HCG imituje LH, hormon naturalne wydzielany przez przysadkę mózgową, który pobudza komórki Leydiga w jądrach do produkcji testosteronu. Działanie takie jest szczególnie cenne w okresie krótko po zakończeniu przyjmowania sterydów, kiedy jak najszybciej należy przywrócić prawidłowe funkcjonowanie HPTA. Zbyt niski poziom androgenów występujący po cyklu może okazać się bardzo niekorzystny dla organizmu. Głównym problemem jest brak androgenów, kolejnym wysoki poziom kortyzolu, determinowany poziomem androgenów. Jak wiadomo kortyzol w ponadfizjologicznych ilościach jest hormonem mocno katabolicznym, powodującym rozpad tkanki mięśniowej. Niepodjęcie odpowiednich działań w celu maksymalnego ograniczenia jego aktywności doprowadzi do utraty większości zdobytej wcześniej masy mięśniowej. Czasami hCG stosowane jest również periodycznie w niewielkich dawkach (500j), podczas długich cykli, aby nie dopuścić do drastycznego zmniejszenia jąder.

Najważniejszym zadaniem HCG jest przywrócenie prawidłowej reakcji jąder na endogenny hormon luteinizujący (LH). W wyniku długiej dezaktywacji zdolność ta może być bardzo upośledzona. Nawet przywrócenie prawidłowej sekrecji LH w takim wypadku nie doprowadzi do odpowiedniego wydzielania endogennego testosteronu. HCG pomaga także przywrócić jądra do prawidłowych rozmiarów, po tym jak doznały one lekkiej atrofii w wyniku długiego stosowania SAA. Nieprawidłowe stosowanie Gonadotropiny łożyskowej może być dosyć szkodliwe. Wysoki poziom testosteronu wywołany właśnie przez HCG może powodować blokowanie prawidłowego funkcjonowania podwzgórza, dokładnie tak samo jak testosteron iniekcyjny. Ponadto wystąpić może zwiększony poziom estrogenów w wyniku stymulacji aktywności aromatazy w komórkach Leydiga. HCG zwiększa aktywność iAMP (regulator aktywności komórkowej), dlatego zdolność jąder do aromatyzowania androgenów pod wpływem HCG zwiększa się nawet kilkukrotnie. HCG zatem powinno być użyte tylko jako błyskawiczny bodziec dla jąder.

 

DOSAGE

Standardowe dawkowanie HCG wynosi od 500 – 1500 I.U co 1 – 4 dni